Am tras draperiile si m-am ascuns pe canapea cu o carte in brate.
Administratia Nationala de Meteorologie a emis si pentru acest weekend atentionare Cod Galben de Canicula, dar si de ploi.

P.s Te iubesc
P.s Te iubesc

In Bucuresti aerul este irespirabil, iar temperaturile anuntate sunt intre 35 gr C si 37. Poate la umbra?!

Ieri am mers prin soare cateva minute bune si nu mai aveam mult pana sa cad pe strada.

Temperaturile extreme deregleaza echilibrul organismului.
Canicula provoaca epuizare si astenie fizica, odata cu transpiratia sunt eliminate vitamine si minerale, asadar incearca sa consumi cat mai multe lichide si mese usoare compuse din fructe si legume proaspete.
In cazul bolilor cronice se intensifica simptomele.

Daca esti obligat sa mergi pe afara pana vine si ploaia, pune o sapca pe cap si poarta haine deschise la culoare. Negrul atrage toata caldura si ai sa te coci la propriu.
Eu ma intorc la lectura de azi.

P.S. Te iubesc.
Am sa povestesc in curand impresiile mele despre carte.

Weekend fierbinte

Comments

9 thoughts on “Weekend fierbinte

  • 16/07/2011 at 5:47 PM
    Permalink

    Am văzut filmul “P.S. Te iubesc” şi-am rămas impresionat de poveste, absolut impresionat. Acum mă gândesc să citesc şi cartea. 🙂

    Reply
    • 16/07/2011 at 5:59 PM
      Permalink

      Nu am vazut filmul.

      Reply
  • 16/07/2011 at 10:32 PM
    Permalink

    Am vazut si eu filmul, cand eram mai mica. Legat de caldura, avand in vedere ca bad teren la greu, din ratiuni de job, beau apa si cand nu-mi e sete si ma simt ok, de mancat legume, fructe, carne la gratar si e in regula.
    Toate bune si lectura placuta !

    Reply
    • 16/07/2011 at 11:45 PM
      Permalink

      Nu mai vreau sa vorbesc despre macare. ::))
      Azi am comis-o rau… 😀

      Reply
  • 16/07/2011 at 11:40 PM
    Permalink

    O ador pe Cecelia Ahern, este o femeie frumoasa, inteligenta si la locul ei, o dau mereu ca si exemplu de “asa e bine” in comparatie cu Eba “asa e groaznic de rau” si alte progenituri de pe la noi, cu parinti sus-pusi. Cecelia Ahern, este fiica lui Bernie Ahern, fostul premier al Republicii Irlanda (care fie vorba intre noi este si el implicat in scandaluri de luare de mita si alte alea). Ea este absolventa de Trinity Colege cea mai prestigioasa universitate din Dublin, ROI. Am citit mai multe carti scrise de ea, imi place.

    Reply
    • 16/07/2011 at 11:44 PM
      Permalink

      E uite chiar nu stiam detaliile astea. M-ai facut curioasa, am sa caut si alte informatii.
      Da, cartea e buna. Are cateva clisee gen: el moare, dar peste alte cateva luni prieteni apropiati au un copil care sa ii poarte numele, etc.

      Reply
  • 17/07/2011 at 12:00 AM
    Permalink

    Bine ce-i drept e literatura destul de usurica, dar nu tampitica :)), de asta imi place, e buna cand chiar vrei relaxare, eu le mai alternez, literatura mai grea cu asa ceva. Ea a prins la public si datorita felului de a fi si scrie placut.

    Reply
    • 17/07/2011 at 12:06 AM
      Permalink

      Cartea descrie foarte frumos sentimentele, chiar daca povestea in sine e una trista, una in care eu nu m-am regasit. Chiar daca nu e o poveste reala, da speranta ca iubirea adevarata mai exista, la fel ca si comunicarea completa intre oameni.

      Reply
  • 17/07/2011 at 12:30 AM
    Permalink

    Heyyy iubirea adevarata chiar exista, am eu dovezi 🙂

    Reply