Iarna trecuta un catel care traieste in apropierea blocului meu m-a speriat foarte tare. Nu mi se pare normal sa mergem cu frica, pe strazile unui asa zis oras european cum „este” Bucurestiul. Dupa discutia pe care am avut-o cu
Dimineata mergeam catre parcarea blocului sa imi iau masina. E drept, parcarea este un pic mai departe de scara in care locuiesc, dar nu vad in asta o problema atat timp cat imi stiu masina in siguranta, asa cum scriam